606 623 256

Fizjoterapia uroginekologiczna

Zabiegi z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej skierowane są do kobiet zmagających się z dysfunkcjami mięśni dna miednicy. Już kilka wizyt jest w stanie pomóc wyeliminować problemy takie jak nietrzymanie moczu czy bolesne miesiączki. Zdecydowanie się na fizjoterapię uroginekologiczną często jest pierwszym krokiem do prawidłowego funkcjonowania dla wielu kobiet.

Czym jest i na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna?

Głównymi odbiorcami fizjoterapii uroginekologicznej są kobiety. Sam proces fizjoterapii obejmuje głównie wdrożenie poprawnych nawyków, które mają przywrócić prawidłowe funkcjonowanie mięśni miednicy. W zależności od rodzaju dolegliwości fizjoterapeuta przedstawia ćwiczenia wzmacniające lub rozluźniające mięśnie dna miednicy. Najczęściej klientki korzystające z fizjoterapii uroginekologicznej cierpią na nietrzymanie moczu lub bolesne miesiączki. Wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego jest wskazana również przed i po ciąży w celu przygotowania organizmu do urodzenia dziecka lub doprowadzania mięśni miednicy do stanu sprzed ciąży. Jako jedni z nielicznych prowadzimy konsultacje z zakresu uroginekologicznego na terenie Olsztyna.

Dlaczego warto zdecydować się na wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego?

Decydując się na skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty uroginekologicznego w Olsztynie, pacjentki mogą poczuć znaczną poprawę już na początku terapii. Fizjoterapia może przynieść efekty w postaci:

  • poprawy trzymania moczu
  • zniwelowania bólu odczuwanego podczas miesiączki
  • zaniku bólu odczuwanego podczas stosunku

Warto pamiętać, że dopiero po konsultacji z fizjoterapeutą można dokładnie określić powód dysfunkcji. Dzięki wykwalifikowanej kadrze fizjoterapeutów jako jedni z nielicznych w Olsztynie jesteśmy w stanie przeprowadzić kompleksową konsultację pomagającą ustalić realne źródło problemu. Nasz gabinet oferuje szereg usług związanych z fizjoterapią i terapią manualną. Prowadzimy również zajęcia grupowe dedykowane dla osób chcących zadbać o zdrowy organizm. Informacje o harmonogramie zajęć znajduj się w zakładce plan zajęć, a w cenniku widnieją aktualne opłaty. Nasz zespół pozostaje do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym